A Transnational Giving Europe hálózat tavalyi eredményei

A Transnational Giving Europe (TGE www.transnationalgiving.eu) egy, a vezető európai alapítványokat és egyesületeket tömörítő hálózat, amelynek célja, hogy a TGE országokban (Belgium, Bulgária, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország,  Magyarország, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svájc, Szlovákia és Szlovénia) székhellyel rendelkező adományozók (vállalatok és magánszemélyek) számára adókedvezményeik érvényesítésének biztosításával segítse elő az Európán belüli határon átívelő adományozást. A Kárpátok Alapítvány a TGE hálózat magyarországi tagja, amely biztosítja a kényelmes, gyors, átlátható és megbízható ügyintézést mind az adományozó, mind az adományozott számára.  Számos előnyben részesül, ha a TGE hálózaton keresztül támogatja kedvenc szervezetét, ügyét.

A 2015-ös évben Horvátországot, mint új partnert köszönthettük a hálózat tagjai között. A tavalyi évben mintegy 7,9 millió € adományban részesülhettek kedvezményezettek a a hálózat  jóvoltából, a legtöbb adomány Németországból (€ 2,4 millió), Belgiumból (€ 1,6 millió), valamint Franciaországból (€1,3 millió) érkezett. A legtöbb adományt az Egyesült Királyságba (€ 3,4 millió), Franciaországba (€2 millió) és Svájcba (több mint € 900,000) juttatták el. Összesen 4,481 donor adományozott 2015-ben a hálózaton keresztül, arányait tekintve 9 magánszemélyre 1 céges adományozó jut. A tavalyi évben a legnépszerűbb terület az oktatás volt, e területre adományoztak leginkább a TGE segítségével.

Az itt megjelentetett adatok a TGE legfrissebb, 2015-ös éves jelentésében találhatók, mely itt elérhető angol nyelven.

Címkék