VIII. Falusi Fesztivál Pécsen

2010. szeptember 26-án Pécsen az esős idő ellenére nagy érdeklődés mutatkozott  a Baranya Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Szövetség által szervezett VIII. Falusi Turizmus Utcafesztiválra.
A fesztivál a Pécsi Örökség Fesztivál keretében valósult meg a Magyarországi Norvég Nagykövetség és a Kárpátok Alapítvány együttműködésével.  A rendezvény alapja a Baranya Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Szövetség  „Ökoporta rendszer a Dél-Dunántúli Régióban” című projekt Norvég Civil Támogatási Alaptól Kulturális Örökség Védelem témakörben elnyert támogatása.

A projekt keretében az Ökoporta minősítést elnyert vendégfogadók számára a címet Siri Ellen Sletner,  a Norvég Királyság magyarországi nagykövetasszonya adta át.

A rendezvényen 9, a Norvég Civil Támogatási Alap Kulturális Örökség Védelem témakörben támogatott szervezet vett részt:
Muharay E. Népművészeti Szövetség,
Néprajzi Múzeum Batátainak Köre,