Alapítványunkról

A Kárpátok Alapítvány-Magyarország egy független, non-profit, civil szervezet, melynek küldetése a Kárpátok régióban élő emberek életminőségének javítása, a régió társadalmi, etnikai, kulturális és környezeti értékeinek megőrzése és fenntartható fejlődésének elősegítése.

Az Alapítvány határokon átívelő regionális közösségi alapítványként működik; és elsősorban a Kárpátok régió magyarországi területén – Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász- Nagykun- Szolnok, és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye – működő nonprofit szervezetek és helyi önkormányzatok számára nyújt technikai, szakmai és pénzbeli (pályázati úton történő) támogatást, asszisztenciát.

Az Alapítvány bátorítja a non-profit, állami és profitorientált szervezetek együttműködését, a határokon átívelő és interetnikus közeledéseket:
    • közösség alapú vidékfejlesztési,
    • humán- erőforrás-fejlesztési,
    • kulturális és környezeti értékmegőrző,
    • társadalmi kapcsolatokat fejlesztő programjaival és projektjeivel.

Célja a társadalmi tudatosság, szerepvállalás és összetartás; a regionális érték- és identitástudat erősítése.