10 millió forinttal támogatjuk a korai éveket

2018 óta évente közel 40 millió forinttal támogatjuk az inkluzív koragyerekkori képességgondozást az északkelet-magyarországi térség kirekesztett, marginalizált helyzetű cigány közösségeiben. A több mint öt éve futó programunk fő támogatója 2024 év végével zárja támogatását. Ezért mi is a program zárásán, folytatásán, tovább élésén fogunk addig is dolgozni helyi partnereinkkel. Részükre 2023 januárjában e célra, záró támogatásokat ítélt meg kuratóriumunk. A szervezetek marginalizált helyzetű roma közösségekben bonyolítanak le korai képességgondozást és szülői kompetenciákat támogató kezdeményezéseket.

A megítélt támogatások:

•             Faluszépítők Bükkszentmártoni Egyesülete – 1.500.000 Ft

•             Somnakuno Drom Roma Női Civil Egyesület (Nagykálló) – 2.000.000 Ft

•             Szegényeket Támogató Alapítvány Egri Alapítványa (Eger) – 1.000.000 Ft

•             Szomolyai Magyar Roma Egyesület – 2.000.000 Ft

•             Tarnagyöngye Egyesület (Szajla) – 1.500.000 Ft

•             XXI. Századi Roma Nők Országos Egyesülete (Nyíregyháza) – 2.000.000 Ft

Gratulálunk, és sikeres projektmegvalósítást kívánunk!

A programról részletesen itt tájékozódhat: