KÁRPÁTOK HÁZA FÓRUM

PARTNERSÉG ÉS TÉRSÉGFEJLESZTÉSI STRATÉGIÁK A Kárpátok Háza program fórumsorozata keretén belül 2009. december 2. és 4-e között a lengyelországi Sanokban lezajlott az ötödik nemzetközi fórum, PARTNERSÉG ÉS TÉRSÉGFEJLESZTÉSI STRATÉGIÁK címmel, ezúttal önkormányzatok számára. A Kárpátok Háza programot a Kárpátok Alapítvány - Lengyelország koordinálja az EGT (Európai Gazdasági Térség Finanszírozási Mechanizmusa) és az NFM (Norvég Finanszírozási Mechanizmus) négy évre szóló, 400.000 eurós támogatásával és a Kárpátok Alapítvány- Magyarország közreműködésével. A program 2006 decemberében indult azzal a céllal, hogy a Kárpátok régió közösségei között az együttműködés új formái jöjjenek létre a civil szervezetek, helyi önkormányzatok és üzleti vállalkozások között kialakuló kapcsolatokon keresztül, különböző rendezvények, fórumok, kiállítások és kiadványok útján. A decemberi Fórumon lengyel, magyar, román, szlovák és ukrán szakértők és önkormányzati képviselők tartottak előadást a területi marketingről, a magán és állami szektor hosszútávú együttműködésének szerepéről a település- és térségfejlesztésben illetve néhány határon átnyúló befektetéssel megvalósuló térségfejlesztési kezdeményezés, jó gyakorlat került bemutatásra. A tizenkét magyarországi résztvevő közül Dr. Benkár József, Heves Megye főjegyzője A Heves Megyei Önkormányzat partnerségi gyakorlata a térség humáninfrastruktúra fejlesztésében címmel mutatott be partnerségi projekteket a szociális ágazatban, Dr. Végh Attila, Gyöngyös alpolgármestere beszélt a TDM rendeszerről, illetve szólt pár szót Gyöngyös-Sanok testvérvárosi kapcsolatáról. Végül a magán, civil-állami partnerség, területfejlesztés panelban Havril Roland Tolcsva Önkormányzat képviselője és a Tolcsvai Fiatalok Tolcsváért Egyesület elnöke tartott előadást az önkormányzat és civil szervezetek kapcsolatáról, együttműködési lehtőségeiről. A Fórum keretén belül a meghívott önkormányzati képviselők tanulmányi látogatást tettek Rzeszówba a Jasionka Repülőtér és Gépparkba, ahol a fejlesztési stratégia formáit tanulmányozhatták.

Címkék