15 éves a Kárpátok Alapítványi Hálózat!

2010. október 11-13. közt, Kassán ünnepelte a Kárpátok Alapítványi Hálózat a 15 éves születésnapját.

A rendezvény egy a Közösségfejlesztő beruházások- Megszerzett tapasztalatok a jövőért! című konferencia keretében zajlott, neves előadók és díszvendégek, valamint a Hálózat alapítványainak részvételével Magyarországról, Szlovákiából, Ukrajnából, Romániából és Lengyelországból.

A konferencián Bata Boglárka a Kárpátok Alapítvány – Magyarország igazgatója ismertette az Alapítvány egyik sikeres, határon átívelő projektjét, a RomaNet Együttműködési Hálózatot.
A díszvacsorán, fogadáson Theodore Sedgwick az Egyesült Államok szlovákiai nagykövete köszöntötte az egybegyőlteket, majd Köles Sándor a Kárpátok Alapítvány nemzetközi hálózatának korábbi igazgatója mesélt a Kárpátok Régió 15 évének civil fejlesztéseiről, változásokról, sikerekről, élményekről.

Október 12-én a szemináriumokon és előadásokon nemzetközi előadók, - többek közt George F. Babcoke a U.S. Steel, Kosice amerikai nagyvállalat elnöke- beszéltek a vállalkozások és civil szektor kapcsolatáról, a non-profit szervezetek értékeiről.

A határon átívelő együttműködés jegyében október 13-án az érdeklődő résztvevők két sikeres projektet látogattak meg Kassától pár kilométerre fekvő településeken. (http://www.artfarm.sk/)

Bővebb információ és képek: www.karpatskanadacia.sk