Hírek - News

Orvosi segítségnyújtás Ukrajnának

A kezdeményezésünk keretében Magyarországról jelenleg a következő számlaszámokra tudnak adományozni:

Forintban Magyarországról ERSTE Bank Hungary Zrt. 11600006-00000000-79163118

Euróban ERSTE Bank Hungary Zrt. IBAN: HU52 11600006 00000000 79163118

SWIFT: GIBAHUHB

Kedvezményezett: Kárpátok Alapítvány-Magyarország

Közlemény: Medical help for Ukraine

Te hogyan segíthetsz?

Gyorssegély Alap Ukrajnáért

A Szlovák-Magyar Gyorssegély Alap Ukrajnáért kezdeményezésünk keretében Magyarországról jelenleg a következő számlaszámokra tudnak adományozni:

Forintban Magyarországról ERSTE Bank Hungary Zrt. 11600006-00000000-78910845 (IBAN: HU83 1160 0006 0000 0000 7891 0845)

Euróban ERSTE Bank Hungary Zrt. HU70 1160 0006 0000 0000 6173 7617

SWIFT: GIBAHUHB

Kedvezményezett: Kárpátok Alapítvány-Magyarország

Közlemény nyertes pályázatokról-Kisadományi program

Civil Térkép programunk keretében 2024. április 9-én négy helyi kezdeményezés részére ítélt meg támogatást Alapítványunk kuratóriuma. A pályázatok helyi közügyeket, problémákat céloznak meg, és céljuk, hogy a helyi lakosokat minél aktívabb részvételre ösztönözzék, hogy érdekeik érvényesítésében sikeresebbek legyenek, valamint, hogy helyi szinten létrejöjjenek konstruktív párbeszédek, együttműködések az adott ügy kapcsán.

A NYERTES PÁLYÁZATOK

Megvalósító: Egri Egészség és Környezetvédő Egyesület

Megítélt támogatás: 300.000 Ft

Gyorssegély Alap Ukrajnáért Program értékelése

A Kárpátok Alapítvány küldetése a Kárpátok régióban élő emberek életminőségének javítása, a régió társadalmi, etnikai, kulturális és környezeti értékeinek megőrzése és fenntartható fejlődésének elősegítése. Az egri székhelyű alapítvány az ukrajnai háború kitörésének első napja óta elkötelezett a háborús agressziót elszenvedők megsegítése iránt.

Kárpátok Civil Innovációs Díj 2023/2024

A Kárpátok Alapítvány és a Kárpátok Térségének Civil Platformját koordináló határon túli partnerei Civil Innovációs Díjat indítottak a legjobb vidéki közösségi kezdeményezések elismerésére és támogatására a Kárpátok Eurorégióban (Magyarország, Szlovákia, Ukrajna, Lengyelország és Románia).

Ebből a célból az érintett országokban 2023 végén pályázati kiírást tettek közzé, amelyre a térségben az utóbbi két évben megvalósult közösségi alapú kezdeményezésekkel pályázhattak bejegyzett civil szervezetek és informális közösségek.

A Kárpátok Térségének Civil Platformja

A Kárpátok Térségének Civil Platformja - Nemzetközi Konferencia Egerben 2024. február 29. – 2024. március 1. között zajlott le Kárpátok Alapítvány szervezésében. A rendezvényen a térség vezető civil szervezetei, valamint hazai és nemzetközi szervezetek képviselői tanácskoztak. Célja, az öt országon (Magyarország, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Ukrajna) átívelő civil együttműködési platform megerősítése.

Reménnyel Teli Horizontok

Reménnyel Teli Horizontok: Egy Éven Átívelő Támogatás és Szolidaritás a Menekültekért Magyarországon c. projektünk keretében 2024-ben Északkelet-Magyarországon nyújtunk komplex támogatást az Ukrajnából a háború elől elmenekült személyeknek, családoknak az ENSZ Menekültügyi Biztosságának támogatása révén. Stábunk Heves megyében végzi a tevékenységeket, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyékben is. E két utóbbi megyében szakmai partnereink révén támogatjuk a menekültek társadalmi beilleszkedését.

A Szomolyai Magyar Roma Egyesület 2023-ban

A Szomolyai Magyar Roma Egyesület is részt vett 2023 évben a Korai Évek Fontosak Programunkban.  Támogatott projektjük, a ” Ringatlak gyermekem” célja volt, hogy a szomolyai fiatal szülők számára olyan programokat biztosítsanak, melyek által a gyermeknevelési ismertiek bővülnek, készségeik, képességeik, szülői kompetenciáik erősödnek. A projekt egyik fontos eleme a szülői klub volt, amelyet havonta tartottak az egyesület székházában. A foglalkozásokon változatos témákat dolgoztak fel, elsősorban a gyermekneveléssel kapcsolatosan.