Civilek a munkaerőpiaci (re)integrációért

Az Új Széchenyi Terv Észak-Magyarországi Operatív program keretén belül a Norda Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökség ÉMOP-3.3.1-11 Civil szervezetek infrastrukturális fejlesztése tárgyú pályázatán a SZETA Egri Alapítványa és a Kárpátok Alapítvány – Magyarország közös konzorciuma 42.947.849 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Tervezett fejlesztéseink előzményeit a különböző területeken szerzett tapasztalatok, ismeretek jelentik, valamint az az igény, hogy egy központi ingatlanban tudjuk nyújtani komplex szolgáltatásainkat, kiterjeszteni tevékenységeinket. Eddigi munkánkra alapozva kezdtük feltérképezni a jelen pályázati kiírás nyújtotta lehetőségek iránti szükségleteket és tervezni a projektet. Az előzményekhez hozzátartozik – többek között – az ingatlan felmérése, kiválasztása, a célterületek helyzetelemzése, a célcsoportok lehatárolása és a körükben végzett szükségletfelmérés. Programunk közvetetten 11 észak-magyarországi kistérséget érint: Bélapátfalvai, Egri, Füzesabonyi, Gyöngyösi, Hatvani, Hevesi, Pétervásárai (Heves megye), Ózdi, Mezőkövesdi (Borsod-Abaúj-Zemplén megye), Bátonyterenyei, Salgótarjáni (Nógrád-megye). Közvetlen célcsoport az Egerben és környékén élő hátrányos helyzető emberek és közösségeik.

A projekt két fő iránya:

1. A 11 kistérség kistelepülésein élő hátrányos helyzető emberek, csoportok közösségi szerveződésének előmozdítása, illetve a velük dolgozó civil szervezetek segítése, szakmai támogatása.

2. Komplex szolgáltatások nyújtása az egri hátrányos helyzető, különösen szegregált lakókörnyezetben élő roma emberek, családok számára.

A projekt tevékenységei ("részprojektek"):

1. Ingatlanvásárlás, felújítás

2. Civil szervezetek kapacitásbővítése, szakmai támogatása

3. Szolgáltatások, programok kialakítása, folyamatos biztosítása

4. "Közcélú" képzési programok kialakítása

5. Kommunikációs tevékenységek

A projekt időtartama: 20 hónap

A projekt teljes költségvetése: 45 276 674 Ft. Ebből vissza nem térítendő támogatás: 42 947 849 Ft.

Megvalósulás központi helyszíne: 3300 Eger-Felnémet, Felvégi u. 53.