Gyorssegély Alap Ukrajnáért Program értékelése

;

Kárpátok Alapítvány küldetése a Kárpátok régióban élő emberek életminőségének javítása, a régió társadalmi, etnikai, kulturális és környezeti értékeinek megőrzése és fenntartható fejlődésének elősegítése. Az egri székhelyű alapítvány az ukrajnai háború kitörésének első napja óta elkötelezett a háborús agressziót elszenvedők megsegítése iránt.  Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nagy szükség van a gyors és hatékony beavatkozásra, hiszen sokszor egy-egy pályázati kiírás is számottevő változást eredményezhet.

Ezért a Kárpátok Alapítvány a háború második hetében létrehozta a Gyorssegély Alapot, az Ukrajnában dúló háború okozta krízis, menekültválság kezelésére irányuló civil kezdeményezések finanszírozására, majd 2023. március végén megjelent az első pályázati kiírás.

A mellékelt tanulmány a Kárpátok Alapítvány Gyorssegély Alap Ukrajnáért Programjának részletes értékelését, annak tapasztalatait és jövőjét mutatja be.

A rövid tanulmány itt érhető el!

A hosszú tanulmány itt érhető el!