Közösségszervező / szociális munkatársat keresünk

Az egri székhelyű Kárpátok Alapítvány pályázati úton történő adományozással, és hátrányos helyzetű vidéki térségek és közösségek támogatását előirányzó fejlesztési célú programok, projektek lebonyolításával, valamint ösztöndíjak utalványozásával foglalkozik.

A Kápátok Alapítvány felvételt hirdet

Közösségszervező (szociális munkatárs)

fő állású munkakör betöltésére, munkavégzés helye: Eger és a környező települések több megyét érintően az északkelet-magyarországi térségben.

Határozott egy év időtartamra keressük új kollégánkat, közösségszervező, mentori tevékenységek ellátására, olyan Eger környéki településeken, szegénységben élő (roma) közösségekben, ahol az alapítvány támogatott programjai megvalósulnak.

Feladatok:

• a Kárpátok Alapítvány partner szervezeteivel (3) történő együttműködések generálása, Eger környéki kistelepüléseken - helyi közösségek, civil szervezetek közösségszervezésének támogatása, koordinálása;

• havi rendszerességű közösségi programok szervezése, szociális ügyintézésben való segítségnyújtás hátrányos helyzetű gyerekek és családok számára,

• egyéb rendezvények, képzések, workshopok teljeskörű megszervezése, lebonyolítása,

• mentori támogatás nyújtása az érintett közösségek, civil szervezetek részére, tanácsadás,

• kapcsolattartás és együttműködés az oktatási intézmények, az egészségügyi és szociális ellátórendszer képviselőivel, a települési önkormányzattal és a helyi civil szervezetekkel; a helyi közösség és szolgáltatások, intézmények közötti kapcsolattartás, együttműködés támogatása,

• dokumentáció, beszámolók készítése, kommunikációs tevékenységben való részvétel.

Elvárások:

• szociális munkás, szociológia, szociálpedagógus végzettség (befejezett végzettség, diplomával) vagy egyéb társadalomtudományok

• minimum 2 éves releváns szakmai (terep)tapasztalat az elmúlt 8 évben hasonló területen (hátrányos helyzetű közösségekkel, családokkal)

• büntetlen előélet

• jó kommunikációs készség szóban és írásban,

• precíz, megbízható munkavégzés, elhivatottság,

• nyitott, empatikus, csapatjátékos hozzáállással rendelkező munkatársat keresünk

• B tipusú jogosítvány, vezetési gyakorlat és saját gépkocsi

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

• korábbi 2 évnél hosszabb tapasztalat hátrányos helyzetű célcsoport körében végzett segítő munka területén, érdeklődés a peremhelyzetben élő emberek összetett problémái iránt,

• egyéni esetkezelésben, és közösségi szociális munkában való jártasság, tapasztalat,

• civil, nonprofit szférában szerzett tapasztalat,

• angol nyelvtudás

Jogviszony jellege, időtartama:

• teljes munkaidő (8 óra) – a munkarend folyamatos munkaidőkerettel - 3 nap egy-egy vidéki településen 2 nap irodai munka (Egerben)

• határozott idejű munkaszerződés egy évre, 2022. május 13-ig (lehetőség hosszabbításra)
    Munkavégzés helye: változó, Eger és a környező kistelepülések (Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Heves megyékben)

További információ kérhető: Bata Boglárka, igazgató, Kárpátok Alapítvány, boglarka.bata@cfoundation.org,  20-573-6644

A pályázatra jelentkezni lehet egy Europass önéletrajz és egy motivációs levél megküldésével 2021. május 30-ig Bata Boglárkánál a boglarka.bata@cfoundation.org e-mail címen. Kérjük, bérigényét a motivációs levelében tüntesse fel.

A végzettséget igazoló dokumentumok másolatát, illetve erkölcsi bizonyítványt csak a munkaszerződés megkötése előtt szükséges megküldeni, átadni.

Attachment Size
Közösségszervező álláshirdetés.pdf 139.59 KB